Kaip pasirinkti tvorą?

Tvoros paskirtis Jūsų sklype yra ne tik apsaugoti teritoriją, bet ir puikiai papuošti aplinką. Kokią tvorą išsirinksite priklausys nuo Jūsų individualių poreikių. Jeigu svarbu privatumas, nepakeičiamos bus uždaros skardinės tvoros, bei kai kurie metalinės tvoros variantai. Norintiems tik apsitverti/ įrėminti teritoriją, bet palikti matomą puikiai sutvarkytą aplinką, puikiai tiks metalinė segmentinė, tinklinė/ruloninė ar prabangi bei estetinė strypelių tvora, pasirinktinai su dekoro elementais ar be jų. Jeigu biudžetas ribotas taip pat turime pasiūlymą - tai tinklinė tvora.

Taigi, prieš renkantis tvorą, turėtumėte nuspręsti: kokia bus tvoros paskirtis? Kiek bus skiriama biudžeto tvorai?  Ir tik vėliau mąstyti apie spalvą, aukštį, vartus bei vartelius.

Tvoros pasirinkimo kriterijai

Kaip pasirinkti tvorą? Tvoralenčių tvora

Uždaros tvoros - skardinės tvoros

Skardinių tvorų tipas yra ilgaamžis bei praktiškas pasirinkimas, kuris nereikalauja priežiūros. Pastaruoju metu ši tvora sparčiai populiarėjanti ir ją renkasi vis daugiau klientų. Labiausiai žmones domina ir motyvuoja noras susikurti privačią, nepermatomą bei neprieinamą erdvę, stebina šių tvorų ilgas tarnavimo laikas, priežiūros nebūtinumas bei spalvų įvairovė.

Skardinės tvoros gaminamos iš pačios aukščiausios kokybės cinkuotų plieno skydų (0,7-1 mm storio) ir papildomai dažomos milteliniu būdu, todėl yra atsparios rūdijimui ir puikiai atrodo net visiškai neprižiūrimos.

Skardinės tvoralentės gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Atskiras skardinių tvorų tipas – žaliuzinės tvoros. Šios tvoros taip pat visiškai atsparios rūdijimui, yra lengvai sumontuojamos bei puikiai atrodo.

Kaip pasirinkti tvorą? Strypinė tvora

Atviros tvoros - metalinės (dekoratyvinės) tvoros

Metalinės tvoros – tai ilgaamžė, prabangi bei praktiška strypelių tipo tvora. Pagal kliento poreikius, skonį, pasirenkami dekoro elementai, kurie suteikia estetinį, modernų įvaizdį. Rekomenduojama tokio tipo tvorą pasirinkti žemo aukščio. Tokio tipo tvora tarnaus ypač ilgai, jei tvoros segmentai bus specialiai paruoši bei papildomai karštai cinkuoti, nudažyti milteliniu būdu.

Didžiausias privalumas yra tai, kad šio tipo tvora nereikalauja priežiūros ir gražiai atrodys bet kokiu metų laiku. Klientui pageidaujant, išsirinkus metalinę tvorą bus priderinti tokio pat tipo vartai bei varteliai.

Metalinės tvoros yra neatsparios mechaniniams pažeidimams. Jei tvora buvo pažeista per dažų bei cinko sluoksnį yra grėsmė, jog tvora lauko sąlygomis pradės rūdyti, tokiais atvejais pažeistą tvoros vietą reikia padengti šaltuoju cinku bei perdažyti.

Kaip pasirinkti tvorą? Segmentinė tvora

Segmentinės, tinklinės tvoros – ekonomiškiausias variantas

Ieškantiems nebrangaus sprendimo, kai kliento tikslas yra atsiskirti, kai reikia šviesos pralaidumo, gero santykio tarp kainos bei kokybės, praktiškiausias variantas - tinklinės ir segmentinės 3D tvoros.

Tai viena iš pigiausių ir paprasčiausių aptvėrimo sistemų. Plačiai naudojama dideliuose plotuose, pramoniniuose objektuose, parkų, mokyklų, gamyklų, sandėlių aptvėrimui. Dėl labai gero kainos ir kokybės santykio, plataus spalvų pasirinkimo - 3D segmentines tvoras tveria ir privačiose valdose, dėl saugumo aptveria vandens telkinius, daro voljerus augintiniams ir t.t.

Tokios tvoros užtikrina atsiribojimą bei estetiškumą. Palyginus su kitų tipų tvoromis, tinklinės ir segmentinės tvoros nėra brangios, tačiau ilgaamžės net ir neskiriant joms priežiūros bei dėmesio. Tvoros gaminamos iš 3,5 mm, 4 mm arba 5 mm storio vielos, cinkuojamos ir dažomos milteliniu būdu pasirinkus spalvą iš RAL paletės.